gerçek hepsicilerin sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gerçek hepsicilerin sitesi

gerçek hepsicilerin sitesi hep hepsi daima hepsi... üye ol fanlığını göster...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi

2 posters
YazarMesaj
hepsici_tuğçe
tatlı hepsici üyemiz
tatlı hepsici üyemiz
hepsici_tuğçe

Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi Empty
MesajKonu: Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi   Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi EmptyC.tesi Mart 15, 2008 10:09 pm

Bu kızların HEPSİ birbirinden deli-1

Gülçin, Cemre, Eren ve Yasemin... Şarkıları ile Türk müziğine yeni bir soluk getiren Hepsi kızları, şimdi notalarla birlikte beyaz perdeye göz kırpıyor. Hayalleri sınırların ötesinde olan grup üyeleri, başarılarını çılgınlıklarına bağlıyor. Hepsi birden 'Biraz deliyiz. Aramızda normal bir tanemiz' yok diyor.

HEPSİ grubu kızları Cemre, Eren, Yasemin ve Gülçin'in başrollerini paylaştıkları "Hepsi1" dizisi iki haftadır atv ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Reyting rekortmeni diziyle oyunculukta da iddialı olduklarını gösteren Hepsi kızları 'rol kesmeye' git gide alışıyor. Ancak onlar şimdi enerjilerinin bir kısmını üçüncü albümleri için ayıracak. Grubun kızlarıyla, oyunculuk, yeni çıkacak albümleri, özel yaşantıları ve onların hiç bilmediğiniz özellikleri üzerine konuştuk...

* Oyunculuk nasıl gidiyor?
Yasemin: Güzel geçiyor. Bu aralar havalar soğuk ve çekimler dışarıda olduğundan zor oluyor. Ama genelde çok güzel geçiyor.
Eren: Çok eğleniyoruz. Ama artık yün fanilalarla çekime gidiyoruz.

* Oyunculuğa alışabildiniz mi?
Gülçin: Oyunculukla ilgili olarak herhangi bir deneyimimiz yok. İlk başlarda oyuncu koçumuz vardı. Ondan aldığımız derslerle bu açığımızı kapatmaya çalıştık. Gün geçtikçe daha iyi oluyoruz. Birçok insan bizim oyunculuğumuz için doğal yorumunu yapıyor.

ÜNLÜLERDEN ÖVGÜLER...
Cemre: İyi oyuncu dediğimiz kişilerden çok iyi tepkiler aldığımızı söyleyeyim. Onlardan 'Bu işi kotardınız' tarzında güzel telefonlar aldık.
Eren: İlk başladığımız günle şu anki halimiz arasında çok fark var. Ama bu durumumuza gelmemizde birçok insan yardımcı oldu. Yönetmenimiz Kartal'ın çok yardımları oluyor.
Yasemin: Karşımızdakinden rol almayı öğrendik. Biz de kendi yorumlarımızı katıyoruz.

* Diziyi izledikten sonra birbirinizi eleştirdiğiniz anlar oluyordur... Ekranda izlediğinizde hanginizin oyunculuğa yeteneği fazla? Cemre: Ben karar veremiyorum.
Gülçin: İzlediğimiz zaman burada çok güzel oynamışlar diyebiliyorum.
Eren: Teknik olarak bilmiyoruz. Ama izleyici olarak baktığımda hepimizin gerçekten o an iyi oynadığını ve o duyguyu verdiğini söyleyebilirim.

İŞİN SIRRI TECRÜBE

* Dizide 26 bölümü geride bıraktınız. Oyunculuk anlamında neler değişti?
Cemre: Önceden sahneye giriyorduk ve oynamaya çalışıyorduk. Şimdi sahnedeki durumu yaşamaya çalışıyoruz. Bu da bizde çok fazla şey değiştirdi. Bir de zamanla tecrübe kazanmaya başlıyorsunuz. Arkadan sufle söylenirken hem onu duyup hem konuşmayı beceriyorsunuz. Zaman her konuda olduğu gibi bu konu da da çok yardımcı oldu.
Yasemin: Git gide kameraya ve ışığa alışıyorsunuz.
Cemre: Şimdiye kadar sadece klipte oynamıştık. Tek obje bizdik. Işık da kamera da sadece bize göreydi. Şimdi birçok şeye aynı anda dikkat ediyoruz.
Eren: Ekibimizle çok güzel anlaşıyoruz. Annemden çok onları görüyorum.
Cemre: Onlar da zaten bizim deli olduğumuza karar verdiler. 'Dördünüz arasında normal bir taneniz yok' diyorlar.
Yasemin: İlk başta yönetmenimiz bile yadırgıyordu bizi artık o bile alıştı. Cemre: 12 senedir beraberiz. Tartıştığımızda bütün ekip diken üstündeydi. 'Kavga ediyorlar' diye bakıyorlardı.
Yasemin: Tartıştığımız anlarda 'Şimdi biri seti terk edip gidecek' gözüyle bakıyorlardı.
Cemre: Biz bir konuda tartışırız. Ama beş dakika sonra barışırız.
Eren: En başlarda tartışmanın sonunda 'Acaba bir şey olur mu?' diye bakarlarken şimdi biz tartışırken kimse bizimle ilgilenmiyor.

* Herhalde diziye başladığınızda en büyük avantajınız dördünüzün birden aynı dizide yer almasıydı değil mi?
Cemre: Zaten ayrı bir iş yapmıyoruz.
Eren: Yapmış olsaydık Hepsi Grubu olmadan önce olurdu.
Gülçin: Herhalde o yapan ben olmazdım. Beni ikna etmek için uğraştılar açıkcası.
Eren: Gülçin aramızda oyunculuğa en uzak olandı.
Cemre: Yasemin ve Eren yakındı.
Eren: Yasemin'le çok keyif alıyoruz. 'Bir daha yapar mısınız deseler?', Gülçin'e sorsanız belki yapmaz. Biz çok istiyoruz.
Gülçin: Seviyorum, eğleniyorum. Ama o kamera önünde çok vakit kaybediyorum gibi geliyor. Hayatta yapacak çok daha fazla şey varmış gibi geliyor. Sette aynı şeyi 8 kere yapıyorum. Bir süre sonra bu bana zor geliyor. Bir "Evet" diyeceğim bunun 10 tane açısı var.
Eren: Ama aslında çok seviyor.
Cemre: Biz yaptığımız işi seviyoruz. Eğer sevmesek yapmayız zaten.

* Tartışmalarınız olduğundan bahsettiniz...
Cemre: Abuk sabuk şeyler.
Eren: Aklınıza bile gelmeyecek o kadar saçma şeyler ki...
Cemre: 'Sen çok çikolata yedin' diyor birimiz, diğerimiz de 'Sana ne' diye çıkışıyor. Eren kafama çikolata attı mesela.
Gülçin: Cemre, Eren'e "Cok şişmanladığı için çikolata yemeyeceksin" dedi. Eren de 'Yiyeceğim yiyeceğim' diye tutturdu. "Yemiyorum o çikolatayı" diyerek Cemre'ye attı. Güldük.

BEYAZ PERDEDEN TEKLİF

* Sinema eklifi aldınız mı?
Cemre: Evet aldık.
Yasemin: Bu arada daha önce Kısık Ateşte 15 dakika filminde 3 dakika falan vardık. Küçük bir rolde
Cemre: Sinema ve reklam filmleri geliyor. Dört tane genç kız, dört tane farklı tip. Görsel şeyler yaratan insanların aklına bizimle ilgili çok fazla şey geliyor. Çünkü genciz ve dört tane farklı tipte kızız. Onun için sinemadan da reklamlardan da çok fazla teklif alıyoruz. Ama biz ince eleyip sık dokuyoruz.

* Peki şu anda var mı?
Cemre: Evet şu anda bir iki proje var. Hatta büyük projeler. Ama henüz evet demedik.

* Direkt sizin üzerinize kurulmuş projeler mi?
Cemre: Bizim üzerimize kurulmuş olan da olmayan da var.
Eren: Olma ihtimali olan şeyleri varmış diye konuşmadığımız için şimdilik bu kadar yeter. Kesinleşmeden konuşmak istemiyoruz.

* Hepsi 1'de oynadığınız karakterler size benziyor. Peki farklı projelerde nasıl rollerde olmak istersiniz?
Cemre: Geçen gün ben bunu düşündüm. Makyajsız, güzel gözükmesi gerekmeyen, sadece iyi oynaması gereken biri. Hırçın bir tip olabilir. Kötü bir tip olabilir. Ama cigs bir kızı oynamak istemem. Zor bir rol olsun isterim. 'Ne yapacağım ben şimdi?' diyebileceğim bir rol olsun isterim.

Gülçin ve Yasemin siz nasıl bir rolde oynamak isterdiniz?
Gülçin: Bu konuda ben Jennifer Lopez'i çok takdir ediyorum. Çünkü kendini öne çıkaran şeylerde oynuyor. Ya dans ediyor ya dövüşüyor. Görsel anlamda da kendini çok iyi kullanıyor. Şarkı söyleyebileceğim ya da dans edebileceğim bir film olabilir. Müzikal bir filmde oynayabilirim. Ayrıca tatlı bir kızı oynamayı isterim.
Cemre: Beklenilmeyen bir şeyi oynamayı isterim.
Yasemin: Kötüyü oynamak istiyorum. Kötü düşünemediğim için o benim için zor bir rol. Bir katil de kötü bir polis de olabilir.

Bu kızların HEPSİ birbirinden deli-2

Fatih Akın'ın yazıp yönettiği, Nurgül Yeşilçay'ın da enfes oyunculuğu ile dikkat çektiği Yaşamın Kıyısında filmi, Hepsi grubunun gözdesi....

* Grup üyeleri Sezen Aksu ile düet yaparak en büyük hayallerini ger- çekleştirdiklerini söylüyor.

* Dizideki rol arkadaşları ile çok anlaşan Hepsi grubu, 'Onlardan çok şey öğreniyoruz' diye konuşuyor

* Albüm çalışmalarına girdiğinizden bahsettiniz?
Cemre: Parça seçmeye başladık.
Eren: Daha kayıtlara başlamadık. Aralık sonu gibi herhalde başlayacağız.

* Nasıl bir albüm olacak?
Cemre: Onu söyleyemeyiz. Şu anda biz de bilmiyoruz.
Eren: Farklı bir albüm olacak.
Cemre: Yine R&B soundları olacak. Bunun dışında şimdilik hiçbir şey söyleyemiyoruz.
Gülçin: Şu anda şarkı seçim aşamasında olduğumuzdan, her an her şey değişebilir. O yüzden biz ne söylesek yalan olur. Dinleyiciyi de bizi de süprizler bekliyor.
Yasemin: Farklı bir şey yapacağımız için şu an biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz.
Eren: Albümümüzü oldu bittiye getirmek istemiyoruz.

* Belli bir kariyer planı çizmissinizdir. 5 yıl sonrasında Hepsi'ye nerede görmeyi planlıyorsunuz?
Cemre: Biz bu konuda geçen yıl düet yapmaktan bahsediyorduk. Yapabileceğimiz en iyi isimle, Sezen Aksu'yla beraber yaparak yaptık. Başka bir iki isim daha var. Onlarla da işler gayet yolunda. Peki 'Ondan sonra ne yapacağız?' diye düşünüyoruz. Zaten bizim en çok istediğimiz şeylerden biri içecek kutularının üstünde kendimizi görmekti. Onlar sadece dünya markalarıyla çalışıyordu. Biz o içecek kutularının üstüne resmimizi bastırdık ve Sezen Aksu'yla beraber şarkı söyledik. Daha büyük bir şey olamaz zaten. Türkiye'de senerlerdir var olan insanlara bakın, hangisi bunları istemez. Hepsi ister. Biz bunları yaptık. Bundan sonra ne yapacağız. En son 5 yıl sonrasını düşünmeme kararı almıştık.
Yasemin: Düşünmüyoruz. Çünkü hakikaten işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ya da galiba eve kapanmalıyız.
Eren: O konu hakkında gerçekten ben bir şey düşünemiyorum.

* Türkiye'de gelebileceğiniz maksimum seviyeye vardınız neredeyse. Peki yurt dışıyla ilgili çalışmalar var mı?
Cemre: Maksimum seviyeye gelmemize daha vakit var.
Eren: Maksimum falan değil.

MİLLET SPONSOR BULAMIYOR

* Sonuç olarak marka oldunuz...
Cemre: Düşünsenize bu kadar kötü durumda bir müzik piyasası var. Herkes kan ağlıyor. Kim "İyi durumdayım" dese de herkes satışlarda sürünüyor. Bizim albümüz satıyor ve biz albümüze sponsor buluyoruz. Biz inanamadık. Allah bozmasın millet bir sponsor ararken biz her şeyimize sponsor bulabiliyoruz.
Eren: İkinci albümümüz çıkalı iki yıla yakın bir süre oldu ama hala albümümüz satıyor. Buna gerçekten hala inanamıyorum.
Yasemin: Dünya da 1-2 milyon sattığı zaman altın plaklar falan veriliyor.
Cemre: Dünya da bile albüm satışları yerlerde...

* Yurtdışı çalışmaları var mı?
Cemre: Bu konuda şimdilik kesinleşen bir şey yok. Bir İngilizce şarkı yaptık. O şarkı bayağı ses getirmişti. Vokallerini bile tam okumadan yaptığımız deneme şarkımızla da Avrupa'da listelere girdik. MTV'de birkaç hafta birinci falan olduğunu duyduk.
Yasemin: Kanada'dan ve Hollanda'dan radyolar aradı canlı yayınlara bağlandık. Biz sadece şarkımızı yaptık ve gönderdik.
Eren: Kanada'da en iyi klip olarak yayınlandı. Kanada'da ilk 5 de yer aldı.
Cemre: Biz şarkınını üstüne oynamadık. İnsanlara 'Bakın biz İngilizce şarkı yaptık' demedik. Biz şarkıyı yaptık, klibi çektik gönderdik. Kendi kendine bir şeyler gelişti.
Yasemin: Bir denemeydi.

* Bu yaptığınız denemenin üstüne niye gitmediniz?
Cemre: Çünkü her şeyi sindire sindire yapmak gerekiyor.
Eren: Yurtdışı için bence hazır değildik o zaman.
Yasemin: Yaşımız daha çok genç. Bazı şeyleri yeni yeni öğreniyoruz. Yaptığımızda nasıl oluyor diye denedik. Güzel oluyormuş. Bir dahaki defa daha güzelini yapıp göndeririz.

PİŞMANLIKLARI ASLA YOK

* Yeni çıkacak albümünüzde İngilizce şarkı da olacak mı?
Yasemin: Şimdilik yok.
Gülçin: Bu konuşmadan sonra ben bu fikri konuşmak ve tartışmak istiyorum.
Cemre: Belki single yaparız. Bütün her şey böyle konuşurken gelişiyor zaten. Henüz belli değil hiçbir şey.

* Ne zaman belli olacak peki?
Cemre: Geçen albümde Gülçin'in trafik kazası geçirmesinden dolayı her şeyi koştura koştura yaptık. Özellikle bu albümü çok sindirerek yapacağız.

* Grup olarak geriye dönüp baktığınızda yaptığınız hatalar ya da pişmanlıklarınız var mı?
Eren: Grup olarak hiç yok.
Cemre: İşte biz bu yüzden Eren'e Polyanna diyoruz.
Eren: Kendi hayatımla ilgili de pişman olduğum bir şey yok.
Gülçin: Eren kötülükleri görmeden bunu diyor. Bir olayın iyi yanları da var kötü yanları da var diye değerlendirilir. Ama Eren sadece iyi yanlarını görür.

'BİZ ÇOK ŞANSLIYIZ'

Kötülüklerden bahsettiniz... Peki çıkış aşamanızda kötü bir şeyler mi oldu?
Eren: Biz grup olarak gerçekten çok şanslıyız. Kötülük falan da gelmedi başımıza. En temiz yoldan en iyi insanlarla çalıştık. Biz çok steril gittik. Bir çok şeyin dışında tuttular bizi.
Cemre: Biz hep bir numaralarla çalıştık.

'BIKTIM USANDIM'

* Ama bir dönem magazinin tam göbeğinin içerisine grup olarak girdiniz. Özellikle Cemre'nin adı Kenan Doğulu ve dizideki bir rol arkadaşınızla aşk dedikodularına karıştı.
Cemre: Artık bu konulardan nefret ediyorum.
Eren: Biz magazinden çok uzak bir grubuz.
Cemre: Ben zaten en son diyeceğimi söyledim. 'Daha nereye kadar gidecek bu dedikodular?' diye. 10 senelik arkadaşımla dans dersinden çıktık, onun arabası olmadığı için yolda bir yerde bırakacaktım. Sonra waffle yiyelim dedik. Kameraları görmemle geri döndüm. 10 yıllık arkadaşımla beni sevgili olarak yazdılar. Bunlar bana zarar veriyor ve bundan nefret ediyorum.
Eren: Magazinsel haber değeri olan bir grup da değiliz zaten.
Cemre: Ne yapıyoruz ki biz? Artık evde oturuyoruz, dışarı çıkmıyoruz. Magazin olaylarından beri setten direkt eve gitmeye başladım. Artık kızlar trip atmaya başladı. Hadi dışarıdaki adamı sevgilim diye yazdılar. Kenan Doğulu'yla sahnedeydik.
Gülçin: Kenan Doğulu'yla sahnedeyiz. Düet yaparken çekilen görüntülerde bizi atıyorlar. Cemre ile Kenan'ı yan yana koyuyorlar, sanki orada bir aşk yaşanıyor. Ne kadar iğrenç bir olay bu. Neden yaptığımız işi koymuyorlar oraya. Gerçekten buna çok sinirleniyorum.

HEPSİNİN TAKINTILARI VAR

* Neden Cemre'yle ilgili bu haberler çıkıyor?
Cemre: Biz de onu anlamıyoruz zaten. Ben zaten magazinci arkadaşlara 'Nereye kadar gidecek?' dedim. Galiba onların hayal güçlerinin gittiği yere kadar gidecek. Adamı görmüyorum. Zaten kendisi burada yaşamıyor. Bundan dolayı artık evde takılıyorum.

* Grup olarak takıntılarınız var mı?
Cemre: Disiplin... Disiplinsizlere hammül edemiyoruz.
Eren: Üstümüze düşen görevi sonuna kadar en iyi şekilde yapıyorsak bizim yanımızda çalışanlardan da aynı titizliği bekliyoruz. Bu bizim için çok önemli.

* Şu anda hayatınızda birileri var mı?
Yasemin: Bu soruyu geçiştirsek. Olanı da var, olmayanı da.

* Başka özelliğiniz var mı?
Cemre: Titiz...
Eren: Abartılmış bir titizlik.
Cemre: Temizlik malzemesi falan konusunda acayip titizim.

* Bizim bilmediğimiz başka özelliğin var mı?
Gülçin: Diğer kızlara oranla biraz daha sipirütüel şeylere ilgi duyan biriyim. Yoga ve meditasyon gibi şeyler.
Yasemin: Onlar bize göre çok entel şeyler. Özellikle Cemre'yle ikimize göre.

----ALINTIDIR----
eren_aşkım
gerçek hepsici moderatör
gerçek hepsici moderatör
eren_aşkım

Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi Empty
MesajKonu: Geri: Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi   Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi EmptyCuma Nis. 11, 2008 9:58 pm

çok sağol paylaşım için canım

Takvim Gazetesi Röportajı Grup Hepsi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Grup hepsi ve kendilerini benzetikleri mevsimler!
» grup hepsi kime benziyor???